Uus jõhvika-rosmariinimaitseline Värska Mineraal pakatab värskusest

22. märts 2023

Värska üllatab uue maitsega! Klassikalisele kergelt soolakale looduslikule mineraalveele lisavad uut värskust jõhvikas ja aromaatne rosmariin. Mõnusa mulli ja särtsaka maitsega Värska Mineraal pakub puhast maitseelamust, suur mineraalainesisaldus toetab kogu organismi.

Proovi, kuidas sooladega looduslik mineraalvesi toob maitsed esile põnevamalt kui tavaline mulliga vesi! Looduslikud mineraalveed on suurepärased janukustutajad ja aitavad taastada organismi kulutatud soolavarusid. Maitsestatud mineraalvetest on tarbijale juba tuttav piparmündi ja laimiga Värska Mineraal, mis just suvisel hooajal pakub nii maitsenaudingut kui ka vajalikke mineraale looduslikul moel.

Tavalise allika- või kraaniveega võrreldes sisaldab Värska Mineraal rohkelt kasulikke mineraalaineid (ligi 3085 mg/l) ja nende soolasid, nagu kloriidid, bromiidid, naatrium, kaalium, kaltsium, magneesium, raud. Ka paljud kestvussportlased tarvitavad pärast füüsilist pingutust Värska Mineraali, mis aitab kehal paremini taastuda. Just seetõttu on Värska Mineraal Ironman Tallinna tunnustatud ametlik joogipartner.

Värska Mineraali erilisus

Looduslik mineraalvesi Värska Mineraal on ainulaadne just oma päritolu tõttu.

Värska piirkond on Eesti üks tähtsamatest mineraalvee leiukohtadest. Värska Mineraali vett ammutatakse Lõuna-Eesti ühest sügavamast puurkaevust nr 9, mis ulatub 500 meetri sügavusele maapõue, ordoviitsium-kambriumi kihti. Ühe suure osa moodustab seal vesi, mis on pärit jääajast ja tekkinud mandriliustike sulamisest. Teine komponent on soola- ja mineraalirikas vesi, mis on pärit tõenäoliselt rohkem kui 1 miljoni aasta vanusest mereveest, mis Värska piirkonna kohal ammustel aegadel lainetas. Teist samasugust mineraalvett seega maailmas ei leidu. Just seetõttu võiksime eestlastena uhkusega eelistada Värska Mineraali välismaistele mineraalvetele.

Ajalugu

Asustatud piirkonnana oli Värska ammu tuntud kui Pihkva kaubalotjade maabumiskoht. Sellest tuleneb ka Värska nimi: kõigepealt Verhoustje (kõrgsuue), ka Verhoustinski pogost, siis Verska ja Värska. Kuna vesi on Värska nimesse lausa sisse kirjutatud, siis pole ka ime, et just selles piirkonnas on Eesti kõige väärtuslikumad ja tunnustatumad mineraalveevarud.

Esimest korda avastati mineraalainerikast vett Värska piirkonnast 1967. aastal Õrsava järve lähedal, kui sinna rajati esimene puurkaev Värska I, millest ammutatud vett hakati kasutama populaarse lauaveena. Leitud vesi oli niivõrd väärtuslik ja mineraalainerikas, et piirkond kuulutati kohaliku tähtsusega kuurordiks ja sinna otsustati rajada sanatoorium. Seesama Värska Mineraali puurkaev nr 9 paikneb Värska vete leiupaiga südames, olles osa piirkonna ajaloost ja unikaalsusest.